Masz pytanie? Skontaktuj się z nami.
+48 34 360 23 92sklep@e-pat.pl
Drukarka 3D Zortrax INKSPIRE
Kod produktu: HE0701
Zortax
Produkt - na wyczerpaniu
Cena:
7 952,81 zł netto
9 781,96 zł brutto
   szt.
OPIEKUN PRODUKTU:661 432 058
WYSYŁKA DO 48H
ZAKUP NA RATY LUB LEASING
drzewoJESTEŚMY POLSKĄ FIRMĄ RODZINNĄ
Opis produktu

 Drukarka 3D INKSPIRE Zortax

Zortrax Inkspire to stacjonarne urządzenie drukujące z żywicy fotopolimerowej. Drukarka 3D wykorzystuje ekran LCD, który jest podświetlany diodami UV. Dzięki temu żywica jest utwardzana warstwa po warstwie. Dzięki rozdzielczości XY wynoszącej 50x50 mikronów i minimalnej wysokości warstwy wynoszącej 25 mikronów, maszyna oferuje niezrównaną szybkość i precyzję. Zortrax Inkspire jest do 8x szybsza i do 9x bardziej precyzyjna od wiodących drukarek SLA, co czyni ją idealnym wyborem dla jubilerów, dentystów, inżynierów i innych profesjonalistów, którzy potrzebują stosunkowo małych, ale bardzo precyzyjnych i bogatych w detale modeli. Dzięki bardzo szybkiej pracy, można ją wykorzystać jako podstawowe urządzenie w farmach drukarek 3D zdolnych do produkcji w niskiej, średniej lub wysokiej skali.Rewolucyjne rozwiązanie

Technologia druku 3D wykorzystywana przez Zortrax Inkspire opiera się na utwardzaniu fotopolimerów warstwa po warstwie za pomocą światła emitowanego przez ekran LCD o wysokiej rozdzielczości z podświetleniem UV LED.


Technologia UV LCD

Większość dostępnych na rynku drukarek fotopolimerowych pracuje w jednej z dwóch technologii: SLA lub DLP. SLA gwarantuje stałą precyzję, ale szybkość pracy spada wraz ze stopniem wypełnienia pola roboczego przez modele. DLP oferuje stałą szybkość pracy ponieważ cała warstwa modelu jest utwardzana jednocześnie, ale wraz ze stopniem wykorzystania pola roboczego spada jej precyzja. Ponieważ technologia DLP opiera się na cyfrowym projektorze, popularne drukarki DLP oferują względnie niewielki rozmiar pojedynczych pikseli o ile obraz jest rzucany tylko na małą część pola roboczego. Kiedy obraz jest powiększony tak, by zająć całe pole robocze, rozmiar pikseli wzrasta do 70 mikronów lub wyżej. Technologia UV LCD wykorzystana w Zortrax Inkspire oferuje stałą szybkość pracy i stałą, wysoką precyzję, niezależnie od tego w jakim stopniu pole robocze jest wykorzystane. Technologia UV LCD przetwarza światło w trzech etapach. Najpierw światło ultrafioletowe przechodzi przez niezwykle cienki film spolaryzowany horyzontalnie. Następnie przechodzi przez warstwę ciekłych kryształów. Każdy kryształ potrafi obrócić trafiające do niego światło o 90 stopni. Ostatni etap to kolejny film polaryzacyjny, tym razem zorientowany pionowo. Jeśli kryształ pomiędzy filmami jest wyłączony i nie obraca światła, światło spolaryzowane horyzontalnie nie może przejść przez film spolaryzowany pionowo i w rezultacie piksel jest wygaszony. Jeśli światło zostanie obrócone w krysztale, może pokonać oba filmy i piksel świeci.Poznaj technologię UV LCD


SLA i DLP to jedne z najstarszych technik druku 3D opartych o żywice. Drukarka 3D typu SLA pracuje ze stałą precyzją, ale im więcej realizuje wydruków na platformie roboczej, tym dłużej to trwa. W drukarkach 3D typu DLP prędkość jest stała, ale precyzja zmniejsza się wraz ze zwiększeniem obszaru roboczego. Zortrax UV LCD zapewnia wysoką szybkość i precyzję we wszystkich wariantach.Perfekcyjne detale

Zortrax Inkspire jest dedykowany do tworzenia modeli, w których najważniejszym czynnikiem jest precyzja wykonania. Ludzkie oko nie jest w stanie dojrzeć pojedynczych pikseli, przy rozdzielczości wyższej niż 336 pikseli na cal. Gęstość pikseli w modelach 3D wydrukowanych na Inkspire przekracza tę wartość niezależnie od kąta patrzenia.

Tylko gładkie powierzchnie

Konstrukcja drukarki 3D wykonana z komponentów klasy przemysłowej zapewnia wykonanie bezbłędnych wydruków 3D bez względu na ich ilość na stole roboczym. Inkspire została zaprojektowana tak, aby osiągnąć najwyższą możliwą powtarzalność wyników. 


Ekonomiczne prototypowanie


Podczas tylko jednego cyklu produkcyjnego można w ekonomiczny sposób wykonać wiele wersji danego prototypu. W ten sposób mogą one szybko przejść ocenę porównawczą, co przekłada się na dużo niższe koszty cyklu rozwoju produktu.

 


Elastyczna produkcja

Praca z Inkspire może być z łatwością skalowalna poprzez tworzenie z nich farm drukarek 3D, które zwiększają zdolności produkcyjne. Farmy mogą tworzyć gotowe produkty lub być wsparciem dla tradycyjnych linii produkcyjnych.

 

Szybki druk 3D z żywic

Zaawansowany system optyczny gwarantuje niemalże idealnie równomierną dystrybucję światła UV na całej powierzchni platformy roboczej. To właśnie to sprawia, że Inkspire jest jedną z najszybszych drukarek 3D drukujących z żywic na rynku, nie tracąc przy tym nic na jakości pracy.

Oprogramowania Z-Suite

Z-SUITE to dedykowane oprogramowanie tnące modele na warstwy i pozwalające zarządzać farmami druku 3D, które jest dostarczane darmowo z każdą drukarką 3D Zortrax. Szereg nowych funkcjonalności sprawia, że praca z Zortrax Inkspire staje się jeszcze bardziej efektywna. Program oblicza ile żywicy będzie potrzebne do wydrukowania każdej warstwy modelu i pozwala na ustawienie w których dokładnie momentach wydruk ma zostać wstrzymany aby użytkownik mógł żywicę uzupełnić. Domyślnie program ustawia pauzy po każdorazowym zużyciu 250 ml żywicy, by zagwarantować, że nie zabraknie jej podczas wydruku. Pauzy można jednak ustawić samodzielnie w dowolny sposób. Czasy naświetlania dla struktur modelu i struktur podporowych mogą być ustawione oddzielnie by podpory były twardsze, a przez to łatwiejsze do usunięcia. Z-SUITE może też zdalnie wstrzymywać, wznawiać oraz monitorować postęp wydruków na każdej drukarce Zortrax Inkspire podłączonej do tej samej sieci lokalnej.Wydruk 3D w trzech prostych krokach:

Krok 1 Druk 3D

Model powstaje warstwa po warstwie z fotopolimeru utwardzanego światłem UV.

Krok 2 Post-processing

Innowacyjna technologia sprawia, że podpory są łatwe w usuwaniu.

Krok 3 Gotowe

Wydrukowany model 3D może być używany w dalszych etapach prototypowania lub dystrybuowany jako w pełni funkcjonalny produkt końcowy.

 

do góry
PAT Czestochowa
Sklep internetowy Shoper.pl