Masz pytanie? Skontaktuj się z nami.
+48 34 360 23 92sklep@e-pat.pl
Waga magnetyczna
Kod produktu: CC5051
Produkt - na zapytanie, cena może ulec zmianie
Cena:
3 957,14 zł netto
4 867,28 zł brutto
   szt.
OPIEKUN PRODUKTU:603 877 070
WYSYŁKA DO 48H
ZAKUP NA RATY LUB LEASING
drzewoJESTEŚMY POLSKĄ FIRMĄ RODZINNĄ
Opis produktu

Waga magnetyczna

Pozwala przeprowadzić szybki test autentyczności złota i srebra. Urządzenie pozwala wykonać badanie autentyczności sztabek i monet w kapsułach, blistrach i foliach z tworzywa sztucznego. Badane obiekty mogą ważyć od 1 g do kilku kilogramów. Waga jest najszybszym dostępnym detektorem wolframu w stopie. Coraz powszechniej dostępne produkty wykonane przy użyciu wolframu mogą narazić skupy na duże straty. Wolfram posiada taką samą gęstość jak złoto i dlatego jest idealnym materiałem do podrobienia złotych sztabek i monet.

Skala magnetyczna pozwala szybko wykryć takie podróbki. Silne pole magnetyczne wagi przenika głęboko do rdzenia sztabki lub monety, nie uszkadzając przedmiotu. Wolfram może być odkryty do 3 mm poniżej złotej powierzchni wyrobu. Największą zaletą skali magnetycznej jest to, że wykrywa ona okluzje wolframu w czystym złocie (99,99 % złota). Informacja tutaj jest zawsze jednoznaczna i okluzje wolframowe są nadal wykrywane pod warstwą złota do 3 mm z pełną wiarygodnością. Dla porównania, drogie urządzenia XRF mogą wniknąć w złoto tylko do 0,010 mm. Oznacza to, że waga magnetyczna mierzy około 300 razy głębiej do środka stopu badanego metalu. Dzięki swojemu akumulatorowi waga może być uruchamiana w miejscach bez dostępu do zasilania sieciowego i jest doskonałym pomocnikiem przy zakupie złota inwestycyjnego.

Waga może także odkryć wiele rodzajów podróbek srebra, a także platyny czy palladu w oparciu o właściwości magnetyczne stopu.

Szczególnie wygodne rozwiązanie dla skupów ponieważ próbek nie trzeba wyjmować z plastikowych blistrów, folii czy kapsułek (tylko gdy nie są wyjątkowo grube!). Oznacza to, że również małe wlewki inwestycyjne, które są mocno zespawane, mogą być badane szybko i z dużą pewnością. 

 

do góry
PAT Czestochowa
Sklep internetowy Shoper.pl